Smart bandy to funkcjonalne gadżety, które cieszą się ogromnym uznaniem na rynku. Aktualnie korzystają z nich osoby w każdym wieku – od młodzieży, po seniorów. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele ciekawych opasek fitness, które dobierzemy do swoich oczekiwań. Na co zwracać uwagę podczas wyboru? Co jest najważniejsze? Jakie cechy ma dobry smart band?

Smart band – niełatwy wybór

Szeroki asortyment na rynku przyprawia nas o zawrót głowy. O czym trzeba pamiętać podczas wyboru? Pierwsza kwestia to materiał, z jakiego wykonano zegarek. Dobrym rozwiązaniem jest elastyczna guma, które nie podrażnia skóry i jest odporna na zniszczenie. Kolejna cecha to wodoodporność. Osoby ćwiczące na zewnątrz często stykają się ze zmiennymi pogodami, z którymi powinien sobie poradzić smart band. Nie zapominajmy o wskaźnikach i funkcjach urządzenia. Minimum są w tym wypadku trzy wskaźniki aktywności:

  • liczenie kroków,
  • liczenie przebytych kilometrów,
  • liczenie spalonych kalorii.

Dodatkiem będzie monitorowanie czasu i jakości snu. To oznacza, że gadżet czuwa nad naszym zdrowiem przez całą dobę.

Ważne parametry

Podczas zakupu istotny jest pulsometr. Smart bandy z wyższej półki będą nam przypominać o podjęciu aktywności. Jeśli gadżet posiada pulsometr, możemy cały czas monitorować tętno podczas treningu w domu lub na siłowni.

Ostatni parametr to system operacyjny. Klient musi sprawdzić, z jakimi systemami współpracuje smart band, aby nie było problemów z komunikacją między zegarkiem a smartfonem.

Nowoczesne smart bandy z powodzeniem zakupimy w internetowym sklepie. Postawmy na taką opaskę sportową, które będzie dopasowana do naszych oczekiwań.