Smart band to przydatny gadżet, który może nam towarzyszyć w codziennym życiu. Jest to pewien rodzaj sportowego zegarka, który ma wiele cennych funkcji.

Pozwala przykładowo liczyć kroki każdego dnia, kalorie spalone podczas ćwiczeń, mierzy czas snu, pokazuje godzinę, pogodę i datę. Oczywiście istnieje o wiele więcej funkcji. Wiele zależy od konkretnego modelu zegarka sportowego. Czym cechuje się smart band? Jak dokonać wyboru? Kiedy postawić na taki zegarek? Co oferuje rynek?

Smart bandy

Smart bandy bywają nazywane opaskami fitness. To ubieralny gadżet, który nosimy na swoim ciele. Może on przypominać tradycyjny zegarek, czy też zwykłą opaskę. Najważniejsze jest to, co potrafi takie urządzenie. Zakres funkcjonalności jest niezwykle szeroki. Wbudowane moduły i czujniki pozwalają monitorować aktywność każdego dnia, przesyłać informacje o tym, jak efektywny trening wykonaliśmy, czy nawet zachęcać do działania.

Funkcjonalność to podstawa

Podczas wyboru smart banda, niezwykle ważne są jego funkcje. Smart band jest wykorzystywane do motywowania użytkowników i do zwiększenie efektywności ćwiczeń. Podstawowe funkcjonalności urządzenia to:

  • liczenie kroków,
  • mierzenie pokonanego dystansu,
  • liczenie spalonych kalorii.

Bardziej zaawansowane modele mają też szereg innych funkcji, takich jak mierzenie czasu aktywności, monitorowanie jakości snu, mierzenie tętna, kontrolowanie tempa, przypominanie o podjęciu aktywności itp. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych opasek fitness, które spełnią oczekiwania każdego odbiorcy. Postawmy na cenione marki i dopasowanie opaski do naszego trybu życia.