Zegarki nie służą nam już wyłącznie do sprawdzania aktualnej godziny. Ten modny dodatek coraz częściej pełni bowiem funkcję dekoracyjną, świadcząc jednocześnie o określonym statusie społecznym. Kupując produkt z najwyższej półki mamy nadzieję, że będziemy mogli korzystać z niego przed długie lata. Aby tak było, konieczna staje się odpowiednia pielęgnacja i przechowywanie. W krótkim poradniku podpowiadamy więc, jak dbać o zegarek, by działał dłużej.

1. Regularnie czyść zegarek

Jeszcze kilka lat temu, zegarki służyły nam wyłącznie do sprawdzania godziny. Dziś wybieramy je, biorąc pod uwagę nie tylko praktyczne, ale również i estetyczne walory. Przechodząc na stronę oferty salonu jubilerskiego https://lodzinscy.eu/10-zegarki, zobaczyć można cały wachlarz ponadczasowych i eleganckich zegarków, które mogą stać się idealnym uzupełnieniem każdej stylizacji. Aby jednak zachować ich estetykę, konieczne jest regularne czyszczenie. Wodoodporne zegarki można czyścić wilgotną, miękką szmatką. Jeśli jednak zegarek nie posiada takiej cechy, należy zrezygnować z wody, sięgając jedynie po miękką ściereczkę. Warto pamiętać również, że czyszczenia wymaga nie tylko tarcza zegarka, ale również jego pasek.

2. Unikaj nieestetycznych rys

Dodatki, takie jak biżuteria czy zegarki, mogą pełnić istotną funkcję dekoracyjną. Aby jednak tak się stało, powinny być one pozbawione nieestetycznych rys i zadrapań. W tym celu warto postawić na produkty z wyjątkową oprawą wizualną, ale również i dobrą jakością wykonania. Warto zajrzeć na stronę zegarki Casio, gdzie zaprezentowano zarówno klasyczne, jak i zaawansowane technologicznie czasomierze jednej z najbardziej cenionych marek na świecie. Jeśli chcemy, by takie dodatki zachowały swój niebagatelny urok, należy chronić je przed upadkami na ziemię oraz uszkodzeniami, które może powodować biżuteria, ocierająca się o szkło w trakcie użytkowania.

Casio — zegarki damskie i męskie — Lodzinscy.eu

3. Chroń zegarek przed chemikaliami

Nieustającą popularnością, pomimo zmieniających się trendów, cieszą się wciąż zegarki na skórzanych paskach. Nic dziwnego, bo taka klasyczna elegancja sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na szczególne okazje. W ofercie, zamieszczonej na stronie internetowej klasyczny zegarek Daniel Wellington, zobaczysz idealny przykład zegarka, nadającego stylu i elegancji każdej stylizacji. Aby tak było, należy jednak chronić skórzany pasek przed perfumami i kosmetykami, które nakładamy na skórę. To właśnie one mogą stać się źródłem nieestetycznych przebarwień, które z pewnością obniżą w znaczący sposób walory estetyczne produktu.

4. Regularnie serwisuj zegarek

Należy pamiętać, że zegarek to nie tylko ozdoba. Jego mechanizm działa bowiem nieprzerwanie i jest narażony zarówno na awarie, jak i na zabrudzenia, których lekceważenie może przyczynić się do uszkodzenia delikatnych elementów. To właśnie dlatego warto zadbać o regularny serwis produktu, wykonywany przez specjalistę. Uznaje się, że zegarki mechaniczne powinny być serwisowane przynajmniej raz na dwa lata. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku mechanizmu kwarcowego, którego serwis należy zaplanować po upływie trzech lat.

5. Przechowuj zegarek w odpowiedni sposób

Aby móc cieszyć się walorami zegarków na dłużej, należy nie tylko odpowiednio je pielęgnować, ale również przechowywać we właściwy sposób. Idealnym rozwiązaniem będą specjalistyczne pudełka do przechowywania zegarków, oddzielające poszczególne egzemplarze, co pozwala uniknąć nieestetycznych rys. Zegarki należy również przechowywać szkłem do góry, pamiętając, by umieszczać je w suchych miejscach i w pokojowej temperaturze.