Świat się zmienia a wraz z nim zmieniają się też technologie. Przynoszą one nowe rozwiązania, zagłębiając nas w świat elektroniki. Urządzenia stają się coraz „mądrzejsze”, coraz więcej możemy zrobić dzięki nim, coraz więcej zobaczyć, zbadać etc. Otwierają nas na świat znany nam wcześniej jedynie z książek i filmów. To świat przeróżnych gadżetów użytkowych.

Zegarki, które podbijają rynek

W sklepach możemy znaleźć wiele zegarków. Chociaż zwykłe zegarki nadal są modne, świat podbijają smart bandy i smartwatche. Czym są, do czego się ich używa? Smart band to opaska na rękę. Jednak nie jest ona zwykła. To tak zwana inteligentna opaska przypominająca swym wyglądem bransoletkę z tworzywa sztucznego lub mały zegarek.

Smartwatch, przypomina bardziej zegarek, niż opaskę jest bardzo podobny do smart band, posiada jednak szereg innych funkcji. Zarówno jeden, jak i drugi można połączyć z telefonem komórkowym. Pobierając odpowiednie aplikacje możemy mierzyć m.in.:

  • ilość kroków,
  • spalone kalorie,
  • mierzą aktualne tętno,
  • monitorują i analizują sen.

Smartwatch dodatkowo, łącząc się z telefonem, może odbierać sms-y, można nim płacić za zakupy, można również rozmawiać przez niego, gdy telefon znajduje się gdzieś na dnie torebki. Posiada również funkcję kalendarza, można również sprawdzić jaka będzie pogoda. Niektóre mają również wbudowaną funkcję GPS, która ułatwi znalezienie miejsca, do którego chcemy się udać.

Czy takie gadżety są nam potrzebne?

Trzeba jasno odpowiedzieć, że nie są one niezbędne do życia, jednak chętnie po nie sięgamy. Lubimy nowinki techniczne i gadżety, wiedzą o tym ich producenci. Można się zatem spodziewać coraz nowszych urządzeń. Są pomocne w wielu sytuacjach i są modne. Dostępne w coraz bardziej atrakcyjnych formach, kształtach i kolorach, podbijają rynki na całym świecie.