Zegarmistrz – zawód, który cieszy się ogromnym poważaniem. Czego można dowiedzieć się ze świata zegarków? Wielu ciekawych rzeczy, które budzić mogą zdziwienie, szok, zaskoczenie.

Ot, chociażby wystarczy wspomnieć o „żywym” zegarku. O czym jest dokładnie mowa? Otóż Moser Nature Watch to model, który ozdobiony jest żywymi roślinami. Tarcza stworzona z naturalnego kamienia i porostów. Pasek tego zegarka wykonany jest z trawy. Prawda, że to nie lada ciekawostka, o jakiej nie wie duża liczba osób.

W świecie różnych zegarków

Patrząc na współczesne zegarki, a to co było oferowane dawniej, można dojść do wniosku, że różnica jest diametralna. Dlaczego? Zgodnie ze starym porzekadłem – kiedyś produkowało się na lata, teraz na chwilę. Kiedyś zegarki były w stanie wytrzymać wiele, a psuły się dopiero po wielu latach. Teraz może się okazać, że naprawa zegarków, jakie wyprodukowane są w obecnych czasach, może się okazać zupełnie nieopłacalna. Wszystko jednak zależne jest od tego, z jakim dokładnie modelem ma się do czynienia.

Czy ktoś wie, czym jest Omega Moon Watch? Osoby, które interesują się ciekawostkami ze świata zegarków, całkiem możliwe, że rozpoznają model, który spotkać można było…na Księżycu. O tak, to model, który towarzyszył astronautom podczas niezapomnianego spaceru po powierzchni Księżyca, do którego doszło w roku 1969. Chociaż i dzisiaj nie brakuje innych, słynnych zegarków, które wyróżniają się cechami charakterystycznymi lub też sumą, za jaką zostaje finalnie sprzedane.

Wiele osób z przyjemnością nosi smart bandy – nowoczesne zegarki, spełniające wymogi współczesnego społeczeństwa.