Najpowszechniej dostępne sery wegetariańskie są produkowane przy użyciu podpuszczki powstałej w wyniku fermentacji grzyba Mucor miehei. Weganie i inni wegetarianie, którzy unikają produkcji mleka, nie spożywają tradycyjnych serów, ale jako substytuty stosuje się niektóre roślinne substytuty serów (sojowe lub migdałowe).

Sklep z serami korycińskimi a domowy wyrób serów

Nawet w kulturach o długich tradycjach serowarskich konsumenci mogą dostrzec, że niektóre sery o szczególnie pungentnym zapachu lub odmiany pleśni, takie jak Limburger lub Roquefort, są nie do przyjęcia. Natomiast o serze korycińskim poczytasz na: sklep z serami korycińskimi.

ser koryciński

 

Takie sery są smakiem nabytym, ponieważ są przetwarzane przy użyciu pleśni lub kultur mikrobiologicznych, dzięki czemu cząsteczki zapachu i smaku przypominają cząsteczki zgniłych potraw. Jeden z autorów stwierdził: „Niechęć do zapachu rozkładu ma oczywistą wartość biologiczną, powstrzymując nas od możliwego zatrucia pokarmowego, nic więc dziwnego, że pokarm zwierzęcy, który wydziela bicze butów i gleby, a stajnia przyzwyczaja niektórych do tego”.

W XIX wieku „ser” został użyty jako graficzny sposób określenia „rzeczy właściwej”; to użycie pochodzi „od Urdu chiz „rzecz”, od perskiego chizu, od staropolskiego…ciš-ciy [co oznacza] „coś”.

Wyrażenie „kroić duży ser” oznaczało „wyglądać na ważny”; to graficzne wyrażenie odnosiło się do ogromnych kręgów sera, które detaliści serowarni pokazywali w ramach reklamy. Wyrażenie „kroić ser” stało się również amerykańskim slangiem oznaczającym spłaszczenie. Słowo „ser” miało również znaczenie „osoba nieświadoma, głupia”.

Sklep z serami korycińskimi o towarach

Inne znaczenia graficzne obejmują słowo „ser” używane jako czasownik. Odnotowuje się, że „ser” oznacza „zatrzymanie (co się robi), ucieczkę” w 1812 r. (był to „złodziejski slang”) Bycie „serem” oznacza denerwowanie.
Wyrażenie „powiedz ser” w kontekście fotograficznym (kiedy fotograf chce, aby ludzie uśmiechali się za zdjęciem), co oznacza, że „uśmiechali się” pochodzi z 1930 roku (słowo to zostało prawdopodobnie wybrane, ponieważ „ee” zachęca ludzi do uśmiechu). Czasownik „ser” został użyty w Wielkiej Brytanii jako slang na „milczeć” na początku XIX wieku fikcja.

Pojęcie, że księżyc jest wytwarzany z sera zielonego jako rodzaj śmiesznego twierdzenia, pochodzi z lat dwudziestych XX wieku” Wyrażenie figuratywne „do produkcji serów” jest wyrażeniem z lat trzydziestych XX wieku odnoszącym się do uczennic, które bawią się „…”.szybkie obracanie się, dzięki czemu halki wyrzucają się w kółko, a następnie opadają, aby ponownie napełniły się i przypominają kręgi sera” W grze wideo slang „do sera” oznacza wygranie gry przy użyciu strategii, która wymaga minimalnych umiejętności i wiedzy lub która wykorzystuje glitch lub wadę w projekcie gry.